Design dla hakerów – recenzja książki

Myślałem, że dam taką książkę programiście, a ten stwierdzi, że warto wydać pieniądze na profesjonalny projekt. Teraz wiem, że to lektura dla hakerów, ale designu.

 - okładka

  • przeczytałem książkę: przejrzałem i przeczytałem fragmenty
  • zapłaciłem za książkę: nie

Design dla hakerów – moja opinia

Design dla hakerów. Sekrety genialnych projektantów nie jest typową książką o teorii koloru, stosowaniu tekstur i projektowaniu kompozycji. Zgadza się, to wszystko jest opisane w tej książce, ale autor, David Kadavy, skupia się na tym dlaczego to wszystko działa tak, a nie inaczej.

Jakim kolorem zaatakować korę przedczołową? I po co to robić? Gdzie ukrywa się złota proporcja w szablonie Twittera? Jak to możliwe, że zaprojektowany w XVI wieku Garamond jest używany w Internecie? No i dlaczego Comic Sans nie nadaje się do pisania e-maili?

Design dla hakerów – pobierz fragment w PDF za darmo

Największy plus? Otwierasz książkę w losowym miejscu i widzisz coś ciekawego. W dodatku możesz to wykorzystać we własnych projektach. Raz będzie to ramka o wpływie designu na SEO, innym razem analiza proporcji promieni okręgów w logo MailChimpa.

Największy minus? Spodziewałem się, że książka będzie przeznaczona dla programistów. Wiecie jacy oni są. „Eeee, po co dawać taki wielki, pomarańczowy przycisk? Powinien być sam zielony tekst na czarnym tle. I szkoda czasu na wstawianie zdjęć. Strona musi się przede wszystkim ładować w mniej niż 2 sekundy na modemie 56kbps.” Myślałem, że dam taką książkę programiście, a ten stwierdzi, że w tym designie jednak coś jest i warto wydać pieniądze na profesjonalny projekt. Po bliższym zapoznaniu się z książką wiem, że to lektura dla hakerów, ale designu.

Design dla hakerów według wydawcy

Partner cyklu Helion

Tego jeszcze nie było! Książka, która rozprawia się z mitami oraz wyjaśnia powszechnie przyjęte założenia. Prawda, że Comic Sans to znienawidzona czcionka? Ale czy wiesz dlaczego? Czy złota proporcja faktycznie ma znaczenie? Dlaczego Monet nigdy nie używał czarnego na swoich obrazach? To tylko niektóre z pytań, nad którymi zastanawia się David Kadavy — utytułowany projektant, który rozłożył klasyczne zasady projektowania i techniki webdesignerów na części pierwsze. Co jeszcze umieścił w tej wyjątkowej książce?

PS zobacz też zawsze aktualną przecenę książek o 30%.

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *