Blog day 2010

Zgodnie z zasadami dzisiejszego święta bloggerów, Blog Day, chciałbym wam polecić 5 blogów, które uważam za interesujące. Na żadnym z nich właściwie nie komentuję, ale czytam je regularnie.

Czytaj całość

20 porad

girl drawing

Oto moich 20 rad dla freelancerów, pracujących przez Internet, na własną rękę itd. Uprzedzam, że to zbiór już opublikowanych porad. Pod linkami szczegóły porad.

Czytaj całość

5 błędów, które popełnia prawie każdy początkujący blogger

pisze dla przyjemnosci i zeby zarabiac

Blogowanie jest świetne i pozwala trochę zarobić. Tylko jedna uwaga: od początku robisz to źle.

Czytaj całość

5 sekretów

co ja opublikowałam w sieci?!

Nawet jeśli nie masz paranoi na punkcie prywatności, musisz poznać mało znane funkcje serwisów społecznościowych, które zdradzają twoje dane. I najważniejszą zasadę Internetu.

Czytaj całość

Kto jeszcze chce zarabiać jak specjalista tuż po studiach?

ile zarabia ta specjalistka po studiach

W Polsce brakuje jedenastudziesięciu tysięcy inżynierów, którzy już jutro mogą zarobić po dwieście tysięcy miesięcznie, a jeśli są programistami, to pracodawca zasponsoruje im mieszkanie, saunę i kino. A ludzie w to wierzą.

Czytaj całość

Jak założyć e-mail

mail girl postbox

Wykryłeś międzynarodowy spisek i chcesz wysłać anonimowy e-mail do FBI? A może zakładasz konto na forum? Bezpieczne konto pocztowe zawsze się przyda.

Czytaj całość

Jak nie zmarnować 1/6 życia i cieszyć się spokojem

7% Polaków dojeżdża do pracy przez 4 godziny. Dziennie. Argumentem ma być… spokojny odpoczynek. Odpoczynek w pociągu? Dobre sobie!

Czytaj całość

Jak pisać

nie każdy artykuł w gazecie jest sponsorowany

Wyobraź sobie, że recenzujesz nowy telefon. Producent właśnie zafundował ci obiad w jakimś ciepłym kraju, podany na brzuchu Umy Thurman. No cóż, to niezupełnie tak.

Czytaj całość

Czy rozpoznajesz wczesny sygnał problemów z wyższym VAT-em?

Outsourcing obsługi technicznej sklepów i małych firm zemści się już niedługo. Dokładnie pierwszego stycznia. Po zmianie VAT-u.

Czytaj całość

Jak rządy pokazały, że BlackBerry jest za bezpieczne

Kolejnym krajom nie podoba się, że BlackBerry oferuje swoim użytkownikom znacznie bezpieczniejszą transmisję danych niż sieć GSM/3G. O co idzie?

Czytaj całość

5 powodów dla których warto kupić Olympusa PEN

Olympus PEN E-PL1 nawiązuje do starej stylistyki

Olympus PEN E-PL1 to po prostu działający, solidny kompakt z wymienną optyką, dobrą matrycą i trybami artystycznymi. Jest świetny!

Czytaj całość