Ile kosztują dane osobowe?

Cyberprzestępcy sprzedadzą numer twojej karty kredytowej za dolara. Dla Facebooka jest wart 25 razy więcej.

Czytaj całość

Autor widmo

girl chair room

Gdybym mógł być jak duch… Właściwie to mogłem. Jednak praca jako autor widmo wcale nie wygląda fajnie.

Czytaj całość

Backup za 1800 zł dla was! [konkurs]

girl from poznan

Twoje dane są tak ważne jak focie z NK, linki z Wykopu i aukcje z Allegro? Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną miejsce w tej samej serwerowni!

Czytaj całość

Ja też znam wredne formaty

Zdjęcia z cyfrówki najlepiej zapisać w formacie .psd, listę słówek w Excelu, a informacje o rekrutacji do pracy jako prezentację PowerPointa. Znajomość MS Office’a wymagana.

Czytaj całość

Ludzkość zginie bez iPhone’a

girl with iphone

Brytyjczycy nie wyobrażają sobie życia bez żarówek, iPhone’a i spłuczki. Stratę klamerek i blenderów jakoś by przeboleli. Tak mówi ankieta, więc to bzdura.

Czytaj całość

Trochę wolny ten Internet

Co z tego, że w domu mam łącze 20 Mbps, a magicy od telefonu wsadzili do niego coś, co działa szybciej niż 3G. I tak zostaję w tyle za babciami i ich plotkami.

Czytaj całość

Umrzyj

Na amerykańskich filmach ludzie zawsze mają takie fajne, animowane prezentacje. Tymczasem jakieś 99% prezentacji jakie widziałem na żywo było zrobionych w beznadziejnie nuuudnym PowerPointcie. Może w końcu wbije gwóźdź do trumny Power Pointa?

Czytaj całość

Wirusy z Facebooka

Dostaliście już linki do najbardziej seksownego video na świecie i aplikacji pokazujacej kto ostatnio oglądał wasze profile na Facebooku? Jeśli lubicie swoje dane, radzę nie klikać…

Czytaj całość

Wpływ Facebooka na RSS?

Pod koniec marca umieściłem na blogu widget Facebooka, który jak się okazało spodobał się wam i po tygodniu liczba osób, które mnie polubiły szybko wzrosła do 100. Daje to kilkaset wejść z Facebooka w ciągu miesiąca, ale wydaje mi się, że w jakiś przedziwny sposób ma jeszcze jeden efekt.

Czytaj całość

Czego jeszcze nie wiesz o Fejsuniu?

girl eyes

Ludzie po prostu je [swoje dane] podali. Nie wiem dlaczego. Oni ufają mi. Głupie pojeby.

Czytaj całość

Ktoś tu zdziera…

Na zakupach zawsze coś mnie zaskakuje. Nowa promocja w Reserved jest strzałem w stopę dla tej marki.

Czytaj całość

Więcej władzy dla komputerów!

girl cup caffee starbucks

Na Wall Street, gdzie decyzje trzeba podejmować szybko, większość z nich podejmują komputery, a nie maklerzy. Według Wyborczej w czwartek maszyny przejęły władzę nad giełdą. To za mało!

Czytaj całość

Eksperyment na niedzielę

Teza: trochę przed albo po ważnych wydarzeniach (chociaż nie wiadomo, które są ważne) poziom Globalnej Świadomości wpływa na zachowanie generatorów ciągów pseudolosowych.

Czytaj całość

Gdzie zaczyna się szpan?

girl camera

E-mail we własnej domenie – szpan. Nowy sprzęt do asekuracji – szpan. Pełne słuchawki – szpan. Wspinaczka w okularach przeciwsłonecznych – szpan. Telefon – szpan, szpan, szpan.

Czytaj całość

To Google jest prawem

Nie mam pojęcia o prawie, ale jestem przekonany, że nie zabrania ono sprzedawania linków pozycjonujących na stronach.

Czytaj całość

W ekochmurach

girl clouds glasses

Pozbywam się kolejnego zbędnego programu. Zamiast czytnika RSS wybieram Google Readera. Powód jest jeden: nie da się czytać wszystkich kanałów RSS przez Facebooka.

Czytaj całość