Jak autoryzować się bez danych

Dzwoni numer zastrzeżony. Odbieram, standardowe Marcin Kosedowski, słucham.

Pani przedstawia się i mówi, że w sprawie abonamentu. Prosi o dane właściciela telefonu.

Czytaj całość

Nie zgasiłem światła

Godzina dla Ziemi, czy jak tam zwie się ta akcja polegająca na wyłączeniu światła między 20:30 a 21:30 jakiegoś dnia (wczoraj), to bzdura. Wyłączenie prądu przez wszystkich na dużym obszarze może co najwyżej zaszkodzić (nie w Polsce). Ale ja nie o tym.

Czytaj całość

Nie wiem, nie powiem panu

vote girl fist

Nie śmiej się z Mola Książkowego. Facet ma rację. W przeciwieństwie do czytelników Newsweeka.

Czytaj całość

Jak stworzyć sztuczną tożsamość?

girl mask

Parę zdjęć i niechęć do web2.0 wystarczą do stworzenia fałszywej tożsamości. Przeszkodzić mogą panie Krysie.

Czytaj całość

Chyba skończyłem

Wygląda na to, że szablon bloga mogę uznać za skończony. Prawie dwa lata temu, podczas trzydniowego wolnego, w czasie którego nie miałem absolutnie nic do roboty, wymyśliłem coś, co wyglądało tak (niestety został mi tylko ten jeden zrzut, ale może któreś z was ma lepsze?).

Czytaj całość

Nie istnieję – wydało się

Kretynizm internautów chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Anonimowy czytelnik podesłał mi odnośnik do tekstu [mirror] [mirror 2], w którym ktoś podaje się za mnie i pisze, że jestem tylko kreacją i nigdy nie istniałem naprawdę.

Straszne. Wydało się.

Czytaj całość

Zmieniam wyznanie

blackberry mobile hands

Symbian to wikińskie tańce przy ognisku w porównaniu z BlackBerry albo iPhone OS-em, dwudziestowiecznymi sektami.

Czytaj całość

Złote myśli z e-maili

Bez zbędnych komentarzy – co piszą współpracownicy i rozmówcy w e-mailach.

Czytaj całość

Pokaż mi swoje BlackBerry…

Mój telefon stwierdził, że fajnie jet od czasu do czasu się wyłączyć, więc do kupna czegoś nowego korzystam z jakiejś starej Nokii. Okazuje się, że działa milion razy szybciej niż wszystkie modele z Symbianami, że już o Samsungach nie wspomnę.

Czytaj całość

Historia jednego zlecenia

money dinner girl

Materiał do zrobienia na teraz, negocjowanie wynagrodzenia i kilkadziesiąt e-maili. To był ciekawy tydzień.

Czytaj całość

I kto jest najlepszym bloggerem?

Od dawna uważam, że konkursy typu Bloger Roku to tylko próba wyciągnięcia kasy za SMS-y (przez organizatora, nie uczestników) w zamian za jakąś nagrodę.

Wiadmosci24.pl utwierdziły mnie w tym przekonaniu.

Pierwszą nagrodę w kategorii Internet i technologie dostał Blog Jacka Ka., w kategorii Polityka: Matka Kurka, w Kulturze i mediach Super Kubak (trzecie miejsce dla Pana Modrego), a najlepszy fotoblog to Galeria Greya.

Ponadto Blogerzy biorący udział w konkursie, tworząc Kapitułę Konkursu, wybrali najlepszego spośród siebie. Został nim autor Matka Kurka (za Wiadomośći24).

I teraz wielki narodowy test na inteligencję(nagród nie przewiduję). Pytania są dwa: co nie pasuje w wynikach i jak jak to możliwe, że nikt z organizatorów i komentujących na Wiadomości24 tego nie zauważył? Nagród nie przewiduję.

Gdybym miał niezbyt inteligentnych czytelników dodałbym, że drugie miejsce w kategorii Życie przyznano Markizowi de Mumii, ale w tym towarzystwie chyba nie wypada tego pisać.

Zwycięzcom wcale nie gratuluję.

PS Nie, nie zazdroszczę ani wygranemu w kategorii Internet i technologie, ani w Mediach. Nawet w Fotoblogu, chociaż też wrzucam fajne zdjęcia, nie?

Czytaj całość

Thunderbird 4 – już wiem co chcę

Już wiem jak powinien wyglądać Thunderbird 4. O, tak jak na zrzucie:

thunderbird 4 (my concept)

Po trzech godzinach odpisywania na e-maile jestem nawet przekonany, że gdzieś już ukazała się jego beta i posiada te wszystkie funkcje. Nie potrafię sobie wyobrazić w jaki inny sposób można spamować pisać w takim tempie jak niektórzy. Może oni tam mają jakieś wewnętrzne szkolenia z pisania e-maili w tych korporacjach?;)

Bo kto by tam potrzebował takich bajerów jak odszyfrowanie wiadomości albo konsola błędów? Ma być edycja wiadomości jako nowa w jakimś logicznym miejscu, forwardowanie i odpowiedź w ustalony sposób za pomocą jednego kliknięcia.

Przydałoby się jeszcze poprawienie powiadomień, żeby od razu pokazywało do jakiego folderu Thunderbird zaklasyfikował nową wiadomość.

I do tego frytki.

Czytaj całość

Nowy Wykop

girl legs shovel

Nowy layout i funkcje. Śmierć pokazywarki. Wykop zmienił się całkowicie. Tylko użytkownicy zostali.

Czytaj całość

Ile to jest brutto?

girl laptop wine

Dla freelancerów-twórców różnica między netto a brutto to 9,5%. Bzdura. Kawa i drukarka też kosztują.

Czytaj całość

Wygraj audiobooka – rozstrzygnięcie

Punkt dziewiąta. Losowanie audiobooków zakończone. O ile nikt nie ma zastrzeżeń do generatora ciągów pseudolosowych stosowanego w kalkulatorach CASIO, to powinno ono być w miarę wiarygodne. Komisja kontroli gier i zakładów niestety nie pojawiła się na losowaniu. Pewnie odsypiali wczorajsze Lotto.

W zabawie wzięło udział 36 osób, z czego 32 zapisały się od ogłoszenia konkursu. 3 osoby doceniły mnie na tyle, że założyły mi specjalne subkonta. Czuję się taki wyróżniony;).

Przeglądając nicki widzę, że dużo osób to stali czytelnicy, co mnie bardzo cieszy. Skoro można rozdać nagrody, to dlaczego nie znajomym? Zwycięzcy zostali poinformowani o wygranej i sposobie odbioru e-mailem. Gratuluję i zapraszam do subskrybowania bloga, np. przez RSS.

Czytaj całość

Od sieci nie uciekniesz

sandra bullock computer

Jeden z najgorszych techno-filmów? System. Wcale nie dlatego, że wizja świata jest przesadzona.

Czytaj całość

Jak uprościć sobie życie

Zaczynam kurs technicznego języka angielskiego. Jedno z zadań na pierwszej lekcji polega na wyjaśnieniu partnerowi zasady działania jakiegoś urządzenia.

Mówię więc o bateriach słonecznych. Że fotony, że złącze p-n i że połączenie szeregowe ogniw w celu zwiększenia napięcia. Meczę się strasznie, bo o ile słowa jako-tako kojarzę, to przypomnienie sobie lekcji fizyki sprzed paru lat przychodzi mi z trudem.

Kolej na partnerkę. Wybiera hamulce w samochodzie: kiedy chcesz zwolnić wciskasz specjalny pedał i samochód się zatrzymuje. No tak, przecież to takie proste…

Od dziś koniec z tłumaczeniem komukolwiek zasad działania różnych rzeczy. Za każdym razem schodzę do poziomu rzeczy mniejszych niż milimetr i zaczynają się schody. Koniec.

Telefon działa tak, że wybierasz osobę z listy i możesz z nią rozmawiać. Mikrofalówka: wkładasz zimne jedzenie, czekasz 40 sekund i wyjmujesz ciepłe. Internet? To proste. Klikasz w to niebieskie e na pulpicie i włączasz Internet.

Koniec komplikowania sobie życia i martwieniem się o takie bzdury jak elektrony, tranzystory albo energia kinetyczna. Wykreślam ze słownika wszystkie słowa o długości większej niż dziesięć liter.

Czytaj całość

Konkurs – wygraj audiobooka!

Niedawno mieliście okazję przeczytać moją recenzję audiobooka Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie. Teraz możecie sami przekonać się czy warto korzystać z książek do słuchania, biorąc udział w małym konkursie.

Nagrody dla trzech osób to dowolne, wybrane przez zwycięzców, audiobooki z oferty Nexto.pl (dla każdego po jednym).

Aaudiobooki rozlosuję wśród osób czytających blog przez newsletter, więc warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja przez link [subskrybuj newsletter] lub formularz na dole prawej kolumny. Żeby was zachęcić do rejestracji dodam, że liczba subskrybentów to jedynie kilka osób, więc szanse na wygraną są duże. Oczywiście w losowaniu biorą udział również osoby, które zarejestrowały się wcześniej.

Wiecie, że nie lubię spamu, więc w newsletterze nie dostaniecie ofert przedłużenia penisa ani wiadomości o wygraniu Mercedesa. Newsletter to jedno lub dwa powiadomienia o wpisach w tygodniu.

Losowanie w piątek, 5 marca o godzinie 9:00. Kilka minut później zostaniecie poinformowani o wygranej.

Nagrody ufundowało Nexto, a organizatorem konkursu jest Blogvertising.pl. Ja tu tylko losuję;).

skomentuj