Marketing jest królem!

Wszyscy już słyszeli o iPadzie, czyli 10-calowym iPodzie touch z obsługą 3G. Zabawka może się podobać, ale gdy zajrzałem do specyfikacji zastanowiły mnie dwie rzeczy.

Po pierwsze: brak wielozadaniowości. No halo. Żeby sprawdzić e-mail mam zamknąć przeglądarkę? Mogę albo słuchać muzyki, albo grać w pasjansa? Przecież wielozadaniowość miałem 5 lat temu na Nokii…

Sprawa druga: brak USB, slotu na kartę pamięci i innych złączy. Poza wynalazkiem o nazwie Dock connector. A śmialiście się, kiedy ostatnio pisałem o niestandardowych wtyczkach

Ale zaraz, przecież to wszystko (i kamerka) będzie w iPadzie 2! Pan Steve doskonale to sobie obmyślił. Wypuszczenie niedokończonego produktu do świetny sposób na sprzedanie miliarda 10″ wyświetlaczy, które po pijaku zamówił jakiś księgowy.

Czytaj całość

Zakładanie konta proste jak nigdy

O rany, Właśnie dowiedziałem się, że stary, dobry Vlad Zakiev dodał nie do znajomych na VK!

Kim jest Vlad? Nie mam pojęcia. Nie mam też konta w żadnym VK, chociaż dzieli mnie od tego dosłownie jedno kliknięcie. Żadnego wypełniania bzdurnych formularzy, wpisywania nazwiska panieńskiego matki, ani zaznaczania ulubionych kategorii spamu.

spamie mailu informacyjnym dostałem link, po którego kliknięciu utworzę konto z wygenerowanym hasłem i e-mailem jako loginem.

Oczywiście pierwsze co chciałem zrobić, to puścić wgeta, żeby założył tak z milion kont. To niemożliwe. Nie da się utworzyć konta z dowolnym hasłem. Musi być takie jak wygenerowane przez nich i przekazywane jako parametr w adresie (WTF?).

To ja już chyba wolę wypełnić formularz na dwieście stron z Facebooka…

Czytaj całość

Kto ukradnie Avatara?

Niby właśnie wydałem te 60 zł na kino, ale i tak od początku traktują mnie jak złodzieja. Przed seansem trzy razy pojawił się komunikat o treści w stylu nagrywanie filmu jest zabronione, a jeśli widzisz kogoś z kamerą, dyktafonem, aparatem albo kalkulatorem natychmiast donieś o tym Gestapo bla bla bla piraci są źli.

To samo słyszałem w operze albo teatrze muzycznym, gdzie nie spodziewam się tłumów piratów.

Po co to? Nawet jeśli sąsiad obok rozstawiłby sobie studio nagraniowe i tak nie wyszedłbym z sali – przecież w tym czasie lecą zwiastuny, często najlepsza część seansu! W dodatku film był w 3D, a nie sądzę, żeby w Media Marktcie mieli duży wybór kamer będących w stanie to nagrać. Jak dla mnie to totalny bezsens.

W dodatku przed wrzuceniem filmu na torrenty trzeba się męczyć z usunięciem tych głupich napisów;).

Czytaj całość

Tam też jest życie!

girl with pentax

Tak sobie myślę, że bycie dziennikarzem w jakiejś dziurze jest strasznie stresujące. Sąsiedzi patrzą, ojciec każe pisać o pierdołach, a Word 95 to najnowszy krzyk mody.

Czytaj całość

Czego nie zrobi sekretarka?

Znajoma była na na rozmowie o pracę na stanowisko asystentko – sekretarko – pani prowadzącej biuro. Podczas rozmowy dostała godzinę, komputer i zadanie od przyszłego szefa: proszę wysłać do mnie maila z listem motywacyjnym.

Zadanie proste, gdyby nie trzy szczegóły. Trzeba było na podstawie kartki z danymi skonfigurować program pocztowy, znaleźć w necie adres e-mail szefa i… obsłużyć klawiaturę z niepodpisanymi klawiszami. Oczywiście żadnej z kandydatek nie udało się to trudne zadanie.

Podoba mi się podejście gościa, który je wymyślił. Facet ma jaja:).

Czytaj całość

Skąd się biorą artykuły?

girl newspapers background

Wy na serio nie wiecie, że większość redaktorów bez skrępowania korzysta z prawa Copy’ego – Paste’a? Już piszę jak działa Internet.

Czytaj całość

Perfekcyjna niedoskonałość – krótka recenzja

Kiedyś ktoś zamówił sobie recenzję Perfekcyjnej niedoskonałości Jacka Dukaja, więc wypadałoby ją napisać. Spoilerów nie będzie.

Czytaj całość

Ale ten Facebook rośnie!

Megapanel podał, że we wrześniu z Facebooka korzystało 2 miliony Polaków (tu ładne opracowanie). Wg checkfacebook.com w październiku następował wzrost o ok. 10% tygodniowo(!). Niestety strona jest już nieaktualna i nie wiemy jak wygląda to teraz. Dałoby to 3 mln na koniec października.

Podejrzewam, że odpowiadają za to studenci (do których skierowany jest/był FB), którzy wtedy rozpoczęli rok akademicki.

Nawet zakładając dużo wolniejszy wzrost o 3% tygodniowo, obecnie powinno być ok. 4 milionów kont z Polski! Najlepsze jest to, że nie ma w tym kont typu Wszyscy bierzmowani w parafii Św. Zenona w Koziej Wólce. Tak sobie myślę, że NK chyba może zacząć się bać…

Ciekawi mnie, kiedy pojawi się fala narzekań na to jaki to FB jest zły i zjada dzieci. Będziemy wtedy wiedzieli, że to szczyt jego popularności.

Czytaj całość

Komu wierzyć?

samsung mobile hostesses

Wpadł mi w łapy Samsung Omnia. Tylko jak go zrecenzować: jako blogger czy jako dziennikarz?

Czytaj całość

GodMode w Windows 7

Denerwuje cię kompletnie zamotany układ ustawień w panelu sterowania Windowsa 7? Okazuje się, że można mieć wszystkie ustawienia w jednym miejscu, jak na zrzucie. Prawie jak w OpEnSuSe.

Magiczny kod uaktywniający GodMode to: podskok, trzy obroty w lewo, salto w tył… żartuję, to nie Tomb Raider;). Narzędzie nazywające się SuperAdmin uruchomimy poprzez utworzenie nowego folderu i nadanie mu nazwy SuperAdminnazwa.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}, gdzie nazwa to poprawna nazwa skrótu. Ja nie wierzyłem, ale to naprawdę działa. Serio!

Nie wiem dlaczego nie można było po prostu dodać tego do menu Start (czy jak to się teraz nazywa). A może Microsoft zna też kod na usunięcie Śledzika?;)

Źródło: MSDN


Czytaj całość

Nic się nie zmienia

girl phone

Wydaje ci się, że komputery są coraz szybsze? Racja – wydaje ci się. W rzeczywistości działają tak samo szybko jak 20 lat temu.

Czytaj całość