Ukraińska technika

odessa

Po urlopie w Odessie pora wrócić do świata żywych. Ukraińska technika doskonale nadaje się na notkę na blogu.

Czytaj całość

Nieczynne z powodu że wakacje

Do końca sierpnia będę całkowicie poza zasięgiem sieci, komputera i telefonów, więc blog nie będzie aktualizowany.

We wrześniu nowe wpisy, nowy layout itd. Może zrobię własne 101/1001 – na coś trzeba zużyć te pomysły, które normalnie wykorzystuję w tekstach;).

Jeśli chcesz, możesz życzyć mi udanych wakacji w komentarzu (przeczytam po powrocie). Możesz też dodać kanał RSS bloga do czytnika i mieć świeże informacje kiedy wrócę.

skomentuj

Geek idzie na zakupy

shopping mall

Rano poszliśmy na przedurlopowe zakupy. Zwykle jeździłem w góry a nie nad morze, więc miałem niedobory w ubraniach. Sklep pierwszy:

Czytaj całość

Zatrzymać chamstwo czy głupotę?

Coraz częściej słychać o akcjach mających zatrzymać chamstwo w sieci. Ostatnio do propagandy włączyły się portale, po tym, jak jakiejś siatkarce zrobiło się smutno.

Nie wiem jaki jest sens akcji. Przecież ludzie są chamscy też z drugiej strony firewalla i nikt nie robi kampanii społecznych typu to, że jesteś stara nie znaczy, że możesz wpychać się w kolejkę albo przestań puszczać Gosię Cerekwicką z komórki, gówniaro!. Tak, to też byłoby chamskie;).

Chamscy internauci i tak nie zwrócą na to uwagi. Stwierdzą, że mowa o Kowalskim a nie o nich. Wiara w to, że po akcji skończą się chamskie komentarze jest głupia.

A mnie i tak bardziej od chamskich tekstów irytują komentarze artykuł sponsorowany pod czymkolwiek, co zawiera nazwę produktu albo link.

Czytaj całość

Biura obsługi operatorów komórek

monster in call center

Rozmawiałem z biurami obsługi klienta największych operatorów komórek. Dla niektórych znaczenie może mieć jakość obsługi, więc podzielę się wiedzą.

Czytaj całość

Czytają was znajomi?

Zauważyłem, że coraz więcej znajomych mi osób zagląda na ten blog. Można nieźle się zdziwić, kiedy nowo poznana osoba zapyta a Ty przypadkiem nie piszesz bloga? albo w trakcie rozmowy ktoś przerwie tak, tak, czytałem o tym u Ciebie na blogu.

Z drugiej strony takie widziałem, że piszesz bloga potrafi skutecznie zatrzymać rozmowę. Dlatego jeśli czytasz mój blog dorzuć do tego jakieś uważam, że piszesz głupoty czy mam zupełnie inne zdanie:).

Zdarzają się wam takie sytuacje? Ciekawi mnie, jak reagują inni bloggerzy kiedy dowiedzą się, że ktoś znajomy czyta ich teksty. Albo, co gorsza, dodał sobie RSS do czytnika;).

Czytaj całość

Jesteś tylko domeną

Ostatnio prowadzę korespondencję z wieloma osobami. Zauważyłem, że nie zwracam już uwagi na nazwiska, tylko ich adresy e-mail. Szybki rzut oka na domenę i już kojarzę o co chodzi. Kiedyś chyba było tak samo z nazwiskami:).Z tego co kojarzę, to w tym samym celu wprowadzono kiedyś nazwiska:).

Gorzej, jeśli ktoś zmieni firmę i adres…

O pisaniu po raz ostatni

hand with todo list

Artykuł można napisać szybko i z przyjemnością. Przedstawiam moje pomysły na ułatwienie sobie pracy (lub hobby).

Czytaj całość

Zagadka dla spostrzegawczych

Na zrzucie z Wykopu znajdź treść, która nie jest reklamą. Uwaga – wyłączyłem Adblocka.

Dawno temu pisałem, że każda nowa funkcjonalność, która będzie wprowadzana w tym serwisie to nowa reklama, ale takie coś nie przyszło mi do głowy. W tym momencie Wykop służy chyba tylko w celach marketingowych. Zresztą sam wszedłem tam, żeby zobaczyć komentarze pod moim artykułem;).

BTW wczorajszy wpis został usunięty z Wykopu. Chyba komuś nie spodobała się pani na zdjęciach;).

Czytaj całość

7. Nie kradnij

Nie lubimy złodziei. Zwłaszcza takich, którzy poza skopiowaniem tekstu hotlinkują do grafik na redakcyjnym serwerze. Przekonał się o tym złodziej, który postanowił ukraść tekst z Internet Makera. Polecam przewinąć trochę w dół i porównać obrazki na obu stronach;).

Pewnie za jakiś czas strona zostanie poprawiona, więc zapisuję zrzut z kopią.

Edit: Teraz jest zdecydowanie lepiej:). Drugi zrzut.


Czytaj całość

Projekt szablonu – testy

like a geek new logo

Wstępna wersja nowego szablonu bloga jest już gotowa. Proszę o wasze uwagi co do rozmieszczenia elementów. Wygląd i typografia zmienią się.

Czytaj całość