Bezstykowe karty płatnicze

pociete karty platnicze

Dziś pierwszy raz widziałem w Empiku terminale do bezstykowych kart płatniczych. Aby przyśpieszyć obsługę wprowadzono nowy sposób zapłaty – przez zbliżenie karty do czytnika. Moim zdaniem, dla klientów nie jest to najlepszy pomysł. Na pewno zyskają sprzedawcy.

Czytaj całość

Oddaliście godzinę dla Ziemi?

stop global warming

Wczoraj wieczorem miała miejsce akcja WWF Godzina dla Ziemi. Ekolodzy są dziwni, ale ten pomysł mógł przynieść więcej szkód niż pożytku. Na szczęście mało kto wziął sobie do serca gaszenie świateł.

Czytaj całość

Działa lepiej po włączeniu

Porada dnia: ryba usma­ży się szyb­ciej, jeśli włączysz kuchenkę.

Dotyczy to też in­nych urzą­dzeń: po włą­cze­niu za­si­la­nia ofe­ru­ją cał­kiem nowe funkcje.

jQuery – wrażenia programisty

jquery logo

Jakiś czas temu zwróciłem uwagę na znany framework JavaScripta – jQuery. Pierwsze wrażenie: super, ale to łatwe. Drugie, po spojrzeniu na kod: o ja ***, ale to zamotane. Trzecie: zaraz, przecież skrypciarze i tak tam nie zajrzą i będzie masakra…

Czytaj całość

Trzy fajne reklamy

Reklamy to nie tylko krzyczące toplayery. Niektórzy mają bardo ciekawe pomysły. Trzy z nich zwróciły moją uwagę bardziej od reszty. Mimo że reklamują konkretne produkty warto je zobaczyć.

Czytaj całość

Odciąć ich od sieci!

child in washing machine

W sieci można znaleźć odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. Niektórzy (w tym przypadku: niektóre) jednak przeginają. Trzy posty z forów dotyczące ciąży świadczą o tym, że przed uzyskaniem dostępu do sieci powinny być przeprowadzane szczegółowe testy. W poszukiwaniu mózgu.

Czytaj całość

Zacznij z własną domeną

Dobra rada dla zaczy­na­ją­cych blo­gować: kup domenę.

Jeśli po pew­nym czasie za­uwa­żysz, że wybra­ny sys­tem blo­go­wy Ci nie od­po­wiada (za bar­dzo ogra­nicza, za dużo trze­ba z nim ro­bić) zmia­na będzie bez­bo­les­na.
Nie martw się o ceny. Przez pier­wszy rok mo­żesz korzys­tać z promocji i pła­cić kilka zło­tych. Jeśli po tym czasie wkrę­cisz się 100 zł za kolej­ny rok nie bę­dzie dużym wydatkiem.

Jak to mówią, naj­le­piej uczyć się na błę­dach. Ale nie­ko­niecznie swoich.

Teorie spiskowe – artykuł o NSA

magazyn internet screenshot

Dzisiaj zaserwuję wam mały spam;). Skoro dodałeś/ dodałaś ten blog do czytnika prawdopodobnie interesuje Cię co mam do powiedzenia.

Czytaj całość

Jak nie podawać informacji prasowej

newspapers

Informacja prasowa jest mniej lub bardziej zniekształconym przez piarowców tekstem mającym dać początek wypowiedziom i artykułom. Od tego jak wygląda i jakie treści niesie zależy, co o firmie lub jej usługach napiszą autorzy artykułów i innych tekstów. Niektórzy chyba o tym zapominają.

Czytaj całość

Tarot zamiast fizyki

tarot cards

Widocznie fizyka jest za trudna dla humanistów, więc pojawił się pomysł zastąpienia jej ważniejszymi zagadnieniami: astrologią, różdżkarstwem i lewitacją.

Czytaj całość

Twój mały szpieg

Serwis Fair­Share jest spryt­ną usługą szuka­jącą kopii naszych arty­ku­łów w sieci. Spra­wa jest pros­ta: poda­jemy adres kana­łu RSS, a FairShare gene­ruje nowy feed w którym co jakiś czas poja­wia­ją się linki do stron kopiu­jących nasze treści.

Wiadomo, że większość z nich to agre­ga­tory treści, ale zdarza­ją się też pop­rawne alarmy. O, choćby tutaj. Serwis wyk­rył tylko 34% skopio­wa­nej treści (chociaż to więcej niż mogli­by za­cyto­wać), ale widać, że całość jest prze­reda­gowa­nym wpisem z mojego bloga. Odpo­wiedni e-mail z rachunkiem już poszedł;).

Pomysł jest całkiem spryt­ny, ale serwis mógł­by dzia­łać tro­chę le­piej. Nie łapie wszyst­kiego a i szyb­kość działa­nia pozos­tawia wiele do rzecze­nia – rapor­ty z kolej­ny­mi stro­na­mi poka­zują się co kilka­dzie­siąt godzin. W każdym razie warto dodać toto do czytnika.

Pieniądze wyszły z mody

wyciag z kota

Kilka lat temu sprzedawcy robili problem, jeśli chciało się zapłacić kartą. Wprowadzali jakieś ograniczenia co do ceny minimalnej kupowanych produktów itp. Ostatnio spotkał mnie wręcz odwrotny problem – nikt nie chciał przyjąć gotówki.

Czytaj całość