No nie mogłem…

…się powstrzy­mać po zoba­cze­niu plaka­tów do filmu Kochaj i tańcz. Pierw­sze skoja­rze­nie: dziew­czy­na spadła na beton.

Drugie: trzeba ją pop­rawić. Efekt tutaj.

Przy okazji muszę pot­wier­dzić, że Gimp ma kosz­mar­ną nawi­gację. Strasz­nie ża­łuję, że nie mam już licen­cji na Photoshopa.

Wrocław meeting?

Na Joggerze jest trochę osób z Wrocławia, w szczególności z PWr, więc może zorganizujemy jakieś spotkanie? Proponuję jedną z sobót w marcu, np. 14.03 (21 mi odpada). Początek semestru, mało zajęć, wiosna – sami widzicie, że nie wypada się nie spotkać.

Miejsc na spotkanie we Wrocku jest duuużo. Standardem meetingów joggerowych jest wizyta w pubie itp. Pomysł nie jest zły, ale może odpowiadałoby wam coś bardziej oryginalnego? Wycieczka na Ślężę (każdy wejdzie, jest bardzo łatwa), park linowy, pobieganie po labiryncie (jeśli już jest czynny)? Może jakieś inne propozycje?

Ludzie z IT się obijają

Kilka dni temu Slashdot przeprowadził ankietę dotyczącą rzeczywistego czasu pracy czytelników. Jako że serwis skierowany jest raczej do osób technicznych, można przyjąć, że wyniki pokrywają się z branżą IT. Z ankiety wynika, że 40% osób pracuje mniej niż 4h dziennie, a 10% nie pracuje w ogóle.

Czytaj całość

Nie tylko blogiem człowiek żyje

Jak mieliście okazję zauważyć, ostatnio nie pisałem zbyt często. Nie wiem, jak będzie wyglądała sytuacja w marcu, bo cały czas mam mnóstwo pracy. Chyba część osób nie może się doczekać kolejnych tekstów;), bo zauważyłem spory wzrost liczby osób subskrybujących bloga przez RSS-y. Możliwe, że to z powodu innego sposobu zliczania subskrybentów przez Google i feedburnera. Mam jednak nadzieję, że tak nie jest;).

Czytaj całość

O pracy w domu

Praca zdalna nie jest zbyt popularna. W stosunku do etatu ma wiele zalet. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad porzuceniem etatu, myślę, że wpis może trochę rozjaśnić sytuację.

Czytaj całość

JoggerAPI?

Tak samo jako Roziemu zaczął mi doskwierać brak funkcjonalności Joggera. Dałoby się temu prosto zaradzić wprowadzając coś na kształt JoggerAPI lub większego dostępu do bazy danych, o czym dyskutowaliśmy pod tym wpisem. Napisałem w tej sprawie do szefa szefów;), ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Myślę, że znalazłoby się co najmniej kilka osób gotowych stworzyć nowe moduły, sam bym się za to zabrał…

Przed wrzuceniem pomysłu do buggera chciałbym poprosić was o zdanie. Czy uważacie, że zwiększenie funkcjonalności (AJAX, wpisy ostatnie, powiązane, najczęściej komentowane itp.) poprzez zwiększenie dostępu do bazy miałoby sens? Ważne jest założenie, że dałoby się to zrobić bezpiecznie (myślę nad takim rozwiązaniem).

Google w 100% semantyczne

google pytania czemu

To na co czekali wszyscy użytkownicy… nie stało się faktem.

Czytaj całość

E-mail dla spamerów

Naukowcy są dziwni. Prawdo­podob­nie dostają za mało spamu , bo pos­tano­wili ulepszyć ideę poczty e-mail. Zmiana ma polegać na zas­tąpie­niu adresów opisem osób. Np. wyślij do Janka Kowal­skiego z Pcimia Dol­nego. Wyślij do wszyst­kich zara­bia­ją­cych powyżej 5000 PLN, którym pops­uł się samo­chód. Wyślij do wszyst­kich chcą­cych powię­kszyć sobie penisa. Spamerzy będą uradowani!

Problemem jest wg nich brak wystar­cza­jąco dokład­nych baz danych. Nie? Na serio? Nigdy bym na to nie wpadł. Jak dla mnie murowany zdobywca Ig  Nobla.

Aster – śmiech na sali

W ostatnich dniach głośno było o dwóch sprawach związanych z firmą Aster. Najpierw portale ogłosiły, że Aster planuje odłączać od sieci osoby nielegalnie ściągające dane, co wywołało ogólny śmiech. Dzisiaj pojawiły się newsy o zaokrągleniu cen w związku ze zmianami w rozliczeniu. Dość specyficzne zaokrąglenie polega na dodaniu do rachunku prawie 14 zł. Wydawałoby się, że firma ma zbyt dużo klientów, których chce się pozbyć, ale obawiam się, że jest inaczej.

Czytaj całość

Ostatnio publikowane na Joggerze

Mimo że Jogger jest bardzo dobrą platformą, a moim zdaniem pod wieloma względami najlepszą w Polsce, brakuje mu kilku funkcji. Jedną z nich jest możliwość wyświetlania listy ostatnio publikowanych wpisów. Wstawienie takiego gadżetu zachęca użytkowników do przejścia na kolejne podstrony blogu. Ostatnio pokazałem jak można wstawiać własne wpisy na inne strony przy pomocy RSS-a i Feedburnera. Korzystając z tego samego narzędzia da się również uzyskać listę ostatnich wpisów.

Czytaj całość

Zmiany w CSS

W końcu udało mi się poz­być błędu powo­dują­cego wsta­wianie inic­jału do tekstu alter­natyw­nego obraz­ków. Muszę dodać, że pier­wszy aka­pit każ­dego wpisu, w którym pier­wsza litera jest powięk­szana nie ma od­dziel­nej klasy, tak samo jak okaz­jonal­ne pod­pisy pod obraz­kami. Wszystko rozwiązuje CSS.

Ale kto by pomy­ślał, że CSS obs­ługuje coś takie­go jak  not()?

Blogowa bańka

Koval napisał dzisiaj o tym, jak udało mu się uniknąć losu prostytutki. Osobiście nie mam aż takich skrupułów i jeśli ktoś jest gotów zapłacić mogę się sprzedać;). Oczywiście jako pióro/ klawiatura kupującego. Przyjrzyjmy się kilku faktom dotyczącym blogosfery i reklamy.

Czytaj całość

Eh

znowu za ambitnie