Zapraszam do GoldenLine

Za namową kilku osób założy­łem sobie kon­to na Golden­Line. Jeśli ktoś chciałby do­dać mnie do znajo­mych, może to zrobić na stro­nie mojego profilu.

Swoją drogą, grupy wy­glą­dają jak Use­net połą­czo­ny z waszą-klasą.

Kupujemy w Ceneo i Nokaucie

Piszę sobie arty­kuł o porów­nywar­kach ceno­wych i spraw­dzam wszyst­kie po kolei. Kon­kuren­cja między nimi jest tak duża, że Ceneo i Nokaut.pl wys­ka­kują w ^G wyżej niż Kupujemy.pl na hasło… kupujemy (zrzut). Ciekawe, ile zarabia się na rek­lamach kon­teks­towych związa­nych z tą tematyką.

Swoją drogą, to niektórzy nieźle ściemniają z tymi ofertami.

Internauci(?) przeciw PKP

Czasem zdarza się, że gazeta.pl napisze coś sensownego i prawie zgodnego z rzeczywistością. Tym razem chodzi o osoby wysyłające skargi do PKP bezpośrednio z pociągu. Mowa jest o jednej linii, ale co stoi na przeszkodzie, żeby rozszerzyć  akcję?

Czytaj całość

Telewizja jest wolna

Już wiem dlaczego nie oglądam tele­wizji. Nie chodzi rek­lamy, które są jedną z ciekaw­szych rzeczy, ale o tempo.

Ostatnio oglądałem TV z  pół roku temu. Wczo­raj jed­nak przez jakieś 5 minut miałem włączone Fakty. Podali super­nowe infor­macje o  kolesiu, który pos­ta­nowił zaba­wić się w Jokera. Info w sieci dos­tępne było trzy dni wcześniej.

Wieczorem film. Ach, to tempo! James Bond sprzed 50 lat. To ja już wolę iść do kina (przy okazji, film z kolesiem grającym w Głupim i głupszym nie jest zły). Trochę szybciej niż w TV, a reklamy lepsze i wtedy kiedy chcę. Telewizja przegrywa, bo jest za wolna.

Wysyłasz e-maile? To czytaj

Bo większość ludzi czyta z góry do dołu 😉
Dlaczego?
Odpowiadanie na maila nad cytatem.
?
Co jest jednym z bardziej denerwujących nawyków u internautów?

Ten tekst zna chyba każdy, a mimo to mało kto się do niego stosuje. Niestety, im bardziej Internet staje się dostępny, tym mniej osób kojarzy słowo netykieta, a poprawnie wysłać e-mail potrafi jedna osoba na 100.

Czytaj całość

Wyłącz Internet

Myślisz, że roboty nigdy nie przejmą wła­dzy nad ludz­kością, bo zaw­sze można je wyłą­czyć? To spróbuj wyłą­czyć Inter­netKevin Warwick

Ciekawe podejście. Na pierw­szy rzut oka wydaje się to nie­moż­liwe, póź­niej docho­dzimy do wnios­ku, że można prze­konać wszystkich użyt­kowników do odłącze­nia route­rów, ser­werów itd. Nie da rady, ostatnio słyszałem, że w czasie remontu odnale­ziono zamuro­wany ser­wer (działał na Uniksie). Pop­rzedni remont był 15 lat wcześniej… Byłem też parę razy w fabrykach i wiem, gdzie można znaleźć sprzęt (i jaki:). Nad wszyst­kim nie zapanujesz – to raz.

Poza tym zawsze znaj­dzie się ktoś, kto w/na sieci zarabia zbyt dużo, żeby opłaca­ło mu się z tego rezyg­nować.

Wstawianie treści z RSS na stronę

Znajomy poprosił mnie ostatnio o udostępnienie fragmentów wpisów z mojego bloga na stronę jego firmy. Jeśli tylko ktoś chce mnie czytać, to czemu nie… Przy okazji wynikł problem wstawienia treści z RSS-ów na stronę. Szybko okazało się, że feedburner, z którego korzystam już dość długo, oferuje gotowe narzędzie – BuzzBoost.

Czytaj całość

Takie małe zombie

Mimo to, że jej rodzic nie przejmował się życiem swojego dziecka, Ala nie może stać się zombie. Rodzic został już zabity, więc nikt nie upomni się o Alę – bo kogo miałoby interesować co się z nią dzieje i gdzie się znajduje? Właściwie to nawet rodzic nigdy się nią nie przejmował, przez całe życie Ali nie wiedział gdzie jej szukać. O Alę dbało wyłącznie starsze rodzeństwo – wystarczy przecież przelecieć każde dziecko po kolei, co gwarantuje jej odnalezienie.

Czytaj całość

Światełka

Kuba Tatarkiewicz z Computer­worlda posta­nowił poli­czyć, ile świe­cących pun­któw widać w nocy, kiedy czło­wiek nie może zas­nąć. Wyszło mu… 18. W tym 4 od dys­ków twardych i 2 od monitorów.

To się nazywa geekowe podejście;).

RTFM

rtfm - top

Ludzie są leniwi. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić czas działania programu, ustawić antenę albo wybrać dostawcę Internetu nie sprawdzisz w dokumentacji/ instrukcji/ Google. Łatwiej jest zapytać znajomego. Co gorsza, działa to w dwie strony – nawet bez zadawania pytania otrzymasz milion mniej lub bardziej przydatnych rad.

Czytaj całość

Co na krytykach i dlaczego tak słabo?

Żeby nie było niejasności, chciałbym od razu poinformować, że wpis nie jest sponsorowany i nie zlecił mi go nikt z blogvertising.pl (wcześniej krytycy.pl). Po krótkiej współpracy z tym serwisem chciałbym podsumować co się tam dzieje i dlaczego serwis nie rozwija się tak dobrze jak by mógł – oczywiście wina leży po stronie  bloggerów.

Czytaj całość

Windows 7

W dniu dzisiejszym ma się ukazać wersja beta (nie testowa😉 nowego Windowsa 7. Pobrać go będzie można z działu download na stronie Microsoftu (serwery działają strasznie wolno).

Szczerze mówiąc, to chętnie zobaczę co MS proponuje jako następcę dość starego już XP-ka (wiadomo, ile osób próbuje przeczekać Vistę). Po weekendzie przetestuję też czy wyszedł nowy winME czy coś bardziej konkretnego;)

Wersja testowa

Śmieszna sprawa. Przy programach windowsowych określenie wersja testowa nie oznacza

Reklama

W ciągu kilku naj­bliż­szych dni na blogu pojawi się rek­lama (po prawej jest już box). Na razie tes­towo, na miesiąc, a później zoba­czymy. Dodam też, że na dłuż­szy czas zni­kają artykuły sponsorowane.

Dla zainteresowanych: like-a-geek.jogger.pl#LI(class=advbox).

Ogranicznik prędkości (na GPS-ie)

Trafiłem ostatnio na artykuł dotyczący montowania w samochody urządzeń ograniczających maksymalną prędkość (niestety ani Agora ani onet nie zwykły podawać linków do źródła). Brytyjczycy postanowili w ten sposób ograniczyć ilość wypadków (przy okazji wspierając się argumentami ekologicznymi). Najciekawsza jest część techniczna tego przedsięwzięcia – oparty o GPS odbiornik miałby w razie przekroczenia prędkości odcinać dopływ paliwa lub zacząć hamować. Dobrze wiedzieć, że takie bzdurne pomysły mają nie tylko polscy politycy.

Czytaj całość

Tworzenie i rozwiązywanie krzyżówek

fragment krzyzowki

Zastanawialiście się kiedyś, jak rozwiązać krzyżówkę? Taką zwykłą z milion panoramicznych.

Czytaj całość