Rozpoznawanie znaków

W związku z częstymi pytaniami o dostęp do kodu lub dokumentacji programu chciałbym zaznaczyć, że nie mogę dać do nich dostępu. Po pierwsze, prawa do programu należą do firmy dla której wówczas pracowałem, a po drugie po prostu ich nie mam (tekst powstał w 2008 roku).

Kontynuując jeden z ostatnich wpisów (OCR – problemy z życia) chciałbym zwrócić uwagę na sposób rozróżniania znaków w systemach rozpoznawania pisma.

Czytaj całość

AdBlockuję i co z tego?

W sieci co jakiś czas wybuchają kolejne dyskusje dotyczące używania/ nieużywania AdBlocka i podobnych rozwiązań. Moim zdaniem osoby umieszczające w swoich serwisach reklamy muszą się liczyć z tym, że nigdy nie zostaną one wyświetlone. To oczywiste? Widać nie dla wszystkich.

Czytaj całość

Podsłuch GSM

Słyszałem ostatnio historię dotyczącą rzekomego podsłuchu przy pomocy telefonu komórkowego. O ile można kupić zmodyfikowany telefon wyposażony w podsłuch, to podsłuchiwany twierdzi, że jego aparat przekazywał rozmowy nawet bez karty SIM.

Podobno telefon nie został fizycznie zmodyfikowany, więc sprawa wydaje mi się strasznie naciągana. Słyszeliście o udowodnionych historiach tego typu? Byłbym wdzięczny osobie, która jest w stanie jednoznacznie stwierdzić czy jest to (chociażby teoretycznie) możliwe.