Poziom wpisów

Od jakiegoś czasu, powiedzmy od miesiąca, męczy mnie wielki problem. Jeśli tylko chcę coś opublikować na Joggerze zastanawiam się nad tym kilka razy i za każdym razem dochodzę do jednego wniosku – poziom wpisu jest za niski. Ostatecznie wszystkie wpisy kończą jako szkice lub w /dev/null.

Czytaj całość

GG ma co chciało

captcha gg to zuo

Pilnie potrzebowałem założyć numer GG. Niestety, albo nie potrafię czytać albo ich CAPTCHA jest wyjątkowo dziwna. Obrazki wyglądają na w miarę proste, jednak mimo ok. 20 prób rejestracja nie chciała przebiec pomyślnie.

Czytaj całość

Last.fm – zaczynamy

last.fm logo

Od bardzo dawna nie mogę znaleźć kolejnej grupy lub wykonawcy, których słuchałbym tak często jak Hey, Björk czy Pearl Jam. Mimo że wcześniej słyszałem o Last.fm, a nawet kilka razy trafiłem na tę stronę, jakoś nigdy nie pomyślałem o skorzystaniu z niego.

Czytaj całość

Czego potrzeba PKP

Jako że z usług PKP korzystam całkiem często (zwykle miesięcznie odbywam jedną lub dwie podróże po 400-500km) chciałbym wspomóc tę wspaniałą spółkę radą. Jestem przekonany, że wszyscy skorzystaliby, jeśli PKP wprowadziłoby przedziały dla szanownych pań seniorek.

Czytaj całość

Internetowa typografia

W ciągu ostatniego miesiąca na moim blogu mogliście zapoznać się z zasadami typograficznymi, które mają związek z publikacjami internetowymi. Cykl nazwany Internetową typografią to gotowe recepty na poprawienie czytelności dokumentów wyświetlanych na monitorze ze szczególnym uwzględnieniem layoutu stron internetowych. Myślę, że zbiór jest już wystarczająco obszerny, żeby opublikować go jako całość. Zamiast umieszczać wszystkie wpisy (część jest poprawiona) w Techblogu znajdzie się tylko spis artykułów z krótkim streszczeniem.

Czytaj całość

Zatrzymać wykop.pl!

wykop logo

Od jakiegoś czasu wykop.pl intensywnie się rozwija. Niby to dobrze, ale czy którakolwiek z ostatnich zmian była przydatna? Większość tylko denerwuje i trzeba kombinować jak wrócić do poprzedniej wersji serwisu.

Czytaj całość

Na dzień przed terminem…

szczur z kodu programu

Gdy kończy się termin oddania projektu różne rzeczy przychodzą do głowy.

Czytaj całość