Masz kiepskie hasło (na 60%)

Słyszałem ostatnio o ciekawym badaniu dotyczącym stosowanych przez użytkowników haseł.

Czytaj całość

Rejestracja w blogbox

Rejestruję się w blogboksie.
Autorzy serwisu mieli pomysł, żebym musiał stworzyć nowy wpis z takim numerkiem 6731f6b001336b2b5561f9f7cc14709b Dziwny sposób rejestracji moim zdaniem, bo trzeba bloga takim czymś zaśmiecić. Gdybyście jednak chcieli zagłosować na mojego bloga (dodać plusika, wykopać czy co tam się robi) – tutaj dostępna jest strona z głosowaniem.

Autor artykułu: Marcin Kosedowski.

Ja nie chcę być programistą.

Miałem wątpliwą przyjemność spędzić wczorajszy poranek (od ósmej:/) na ustalaniu szczegółów zlecenia. Robota szykowała się szybka i w miarę prosta, chociaż przyjemna niekoniecznie. O tej nieludzkiej porze spotkałem się z Panią Księgową, która miała mi powiedzieć, czego potrzebuje – zleceniodawca nie miał pojęcia o komputerach, więc wiedziałem tylko, że będzie to program do kredytów. Po dwugodzinnej rozmowie miałem do powiedzenia tylko jedno: nigdy więcej. Niestety nie mam kamerki, bo podobno wyglądam śmiesznie udając Panią Księgową stukającą w kalkulator, więc musicie się zadowolić tym co jest;)

Czytaj całość

SEO – podstawowe podstawy

Krytycy.pl - artykuł komercyjny

Kilka dni temu dowiedziałem się, że jestem niezły w pozycjonowaniu. Pierwszym co pomyślałem było głośne „WTF?” (moja mina musiała wyrażać to samo).

Czytaj całość

Numerowanie listingu kodu

Z jakiegoś powodu numerowanie listingów zwykle wykonuje się poprzez zastosowanie listy. Nie wiem, skąd wziął się ten pomysł – przecież kod całkiem dobrze wygląda w znaczniku <pre>. Jako Zwykły Użytkownik w dodatku myslący w miarę logicznie, postanowiłem umieścić kod w <pre> i <code>. Zrobiłem więc własną wersję numerowania listingu. Mój pomysł był następujący:

  1. Umieścić kod w znacznikach do tego przeznaczonych
  2. Numerki powinny być „niekopiowalne”
  3. Zachować całkowitą przeźroczystość rozwiązania w przeglądarkach tekstowych i z wyłączonym JavaScript
  4. Maksymalnie uprościć kod, nie stosować frameworków (z uwagi na duży rozmiar)

Czytaj całość

Finch – konsolowy Pidgin

pidgin's logo in ascii

Pidgina zna większość użytkowników Jabbera (i nie tylko) i chyba nie trzeba go specjalnie reklamować. Mówiąc krótko: to całkiem dobry komunikator z obsługa wtyczek.

Czytaj całość

Czas życia bloggera

cmentarz

Tak się jakoś składa, że jeśli tylko zacznę czytać jakiś blog, ten szybko zostaje porzucony przez autora.
Tak stało się z: Adriano, Riddlem (co by nie mówić, sporo problemów rozwiązał), teraz Piotr Konieczny prawie przestał pisać… Na nie ma chuja we wsi praktycznie nic się nie dzieje od miesiąca (a szkoda).
Czytaj całość

Wykop efekt – realna kasa

statystyka odwiedzin

Jakiś czas temu Hazan pisał o źródłach wejść na jego bloga. Nie ma nic dziwnego w tym, że z wykopu pochodzi spora liczba odwiedzin, ale czy „wykop efekt” istnieje? Czy 24 tysiące użytkowników są w stanie wygenerować aż tak duży ruch?

Czytaj całość